Тепловий насос повітря-вода – пристрій для опалення та охолодження будинку, а також для підготовки гарячої води. Пристрій забирає теплову енергію із повітря, щоб передати на контур. За рахунок такого принципу роботи насос дозволяє значно заощаджувати на оплаті комунальних послуг. Сьогодні ми коротко поговоримо про те, як зробити вибір джерела тепла для вашого будинку. Ми врахуємо такі критерії як температура теплоносія, тип конструкції пристрою, а також розберемося, як правильно підібрати потужність.
Тепловий насос призначений для роботи в енергоефективному будинку на низькотемпературну систему опалення. В якості теплорозподільного обладнання в більшості випадків використовуються теплі підлоги, трохи рідше – внутрішньопідлогові конвектори та низькотемпературні радіатори. Для того щоб тепловий насос працював на кондиціювання будинку, необхідно додатково придбати фанкойли.
Фанкойли – це пристрої водяного опалення, які можуть працювати як на обігрів, так і на охолодження. Крім того, що вони забезпечать кондиціювання будинку, прилади також чудово поєднуються з інертними теплими підлогами, допомагаючи їм швидше прогрівати приміщення при різких перепадах температур, а також догрівати у разі сильних морозів.
Енергоефективність насоса визначається показниками COP та EER. Перший демонструє кількість тепла, що виробляється з використанням 1 кВт електрики, другий – те саме, але тільки для холоду.
Існує просте правило: чим нижче температура теплоносія, тим вище енергоефективність пристрою. Температура теплоносія може бути різною – 35℃, 45℃, 55℃, 65℃, та найкраще, звичайно, зупинити вибір на першому варіанті.
Продемонструємо на найпростішому прикладі.
ТН Stiebel Eltron HPA-O 10 Premium при температурі повітря -7℃ буде мати показник COP 3.28 з температурою подачі 35℃, та COP 2.77 з температурою подачі 45℃.
Тепловий насос Olimpia Splendid Sherpa S3 14 при тій же температурі повітря має показник COP 2,8 з температурою подачі 35℃, та 2,35 при подачі 45-градусного теплоносія.
Як бачите, з нижчою температурою подачі насос працює ефективніше.
Теплові насоси повітря-вода можуть мати моноблочну конструкцію, а можуть бути представлені у вигляді спліт-систем.
Спліт-система – найбільш поширений варіант насоса повітря-вода, він передбачає наявність внутрішнього і зовнішнього блоків, які з'єднуються між собою через стіну будинку фреоновою магістраллю. Така магістраль дуже стійка до мінусових температур, тому їй не страшні навіть відключення електроенергії – трубка не замерзне за будь-якого розкладу. Завдяки цій особливості багато домовласників вважають за краще використовувати саме спліт-системи. Однак це рішення має й мінуси:
Серед популярних виробників насосів типу "спліт" – Olimpia Splendid, Vaillant, Viessman.
Моноблочні прилади передбачають розташування всіх функціональних деталей у зовнішньому блоці. Цей блок з'єднується з звичайним контуром гідравлічним з'єднанням, тобто трубою з водою, яка схильна перемерзати при низьких температурах. Тому внутрішня та зовнішня частина між насосом та будинком має бути добре ізольована.
Найбільш популярним виробником насосів із конструкцією "моноблок" є бренд Stiebel Eltron. Пристрої цієї компанії відрізняються високими показниками COP та EER, широким функціоналом та мінімальним рівнем шуму.
Вибір потужності слід проводити після проведення теплотехнічного розрахунку. Цей розрахунок враховуватиме тепловтрати вашого будинку, які має перекривати обладнання.
Раніше при розрахунку опалення керувалися стандартними методами, які мають на увазі потужність 100 Вт на 1 м2. Однак в енергоефективних будинках при вуличній температурі -22℃ тепловтрати набагато менше, і можуть становити 40 або 30 Вт на м2.
Якщо ви хочете підібрати справді підходящий пристрій для дому, звертайтесь до фахівців Альтер Ейр. Наші інженери проведуть грамотний теплотехнічний розрахунок, складуть проект, а також допоможуть із підбором теплового насоса та теплорозподільного обладнання.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник