Центральний кондиціонер: блоки, особливості і середовище застосування

Автор запису
25 лют 2016
6 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Складові блоки центрального кондиціонера
  1. Секція нагріву
  2. Секція охолодження
  3. Вентиляційна секція
  4. Звукоізолююча секція
  5. Секція зволоження
  6. Секція фільтрації
  7. Теплові утилізатори
 2. Підсумок

Робота центрального кондиціонера не автономна, вона забезпечується за рахунок зовнішнього джерела холоду або тепла, наприклад, чилера, системи опалення, компресорно-конденсаторного блоку, бойлера.

Складові блоки центрального кондиціонера

Кондиціонер призначений для кількох процесів одночасно: кондиціонування, вентиляція, очищення і зволоження повітря. Завдяки централізованій системі, повітря рівномірно розподіляється по всій площі приміщення.

Складові блоки центрального кондиціонера

Кондиціонери центрального типу виробляються у вигляді набору модулів, які відповідають за певну функцію:

Секція нагріву

Нагрівання повітря здійснюється за допомогою водяного або електричного нагрівачів. При встановленні водяного нагрівача потрібно підведення гарячої води.

Секція охолодження

Дана секція являє собою теплообмінник, водяного або фреонового типу. Відповідно, в якості холодоагенту використовується рідина або фреон. Для монтажу теплообмінника фреонового типу додатково потрібна установка компресорно-конденсаторного блоку.

Вентиляційна секція

Дана секція використовується для здійснення процесу подачі повітря у приміщення. У зв'язку з тим, що вентилятори відцентрового типу мають високу продуктивність, у більшості випадків саме їх використовують у системі центрального кондиціонування. Вентилятор може бути встановлений на виході з кондиціонера.

Схема секції охолодження

Звукоізолююча секція

Секція обладнана шумопоглинаючими вставками. Дані елементи виконані з шару мінеральної вати і скловолокна. Так, шум створений вентилятором швидко поглинається і не поширюється.

Секція зволоження

Цей процес може здійснюватися за допомогою парового зволожувача. Щоб уникнути потрапляння в приміщення конденсату, рекомендовано встановлювати краплевловлювачі.

Строение центрального кондиционера

Секція фільтрації

Завдяки фільтрам затримується понад 70% пилу і мікроаллергенів, що містяться в повітрі. У випадку забруднення всі фільтри легко можна замінити. За необхідності можливе встановлення подвійної системи фільтрації. Для автоматичного контролю стану фільтрів додатково встановлюється дифманометр, який дозволяє своєчасно визначити відсоток засміченості фільтрів і зробити заміну.

Теплові утилізатори

З метою економії енергії в кондиціонерах використовуються рекуператори, що дозволяють відновлювати тепло з повітря, що знаходиться в приміщенні. Можливе також встановлення теплоутилізаторів. Існує кілька видів теплових утилізаторів:

 • перехресні теплообмінники,
 • обертові теплообмінники,
 • системи з проміжним теплоносієм.

Підсумок

Центральна система кондиціонування не автономна. Живиться за рахунок зовнішнього джерела холоду чи тепла.

Виконує різні функції, за які відповідають певні секції:

 • Нагрівання
 • Охолодження
 • Вентиляційна
 • Звукоізолююча
 • Зволоження
 • Фільтрації
 • Теплових утилізаторів

Звертаючись в компанію Альтер Ейр, ви отримаєте якісне рішення систем кондиціонування в найкоротші терміни за доступною ціною.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні