Обв'язка котла опалення своїми руками

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Багато людей при будівництві будинку задавалися питанням як зробити систему опалення самостійно, для максимальної економії.
Для володарів квартир в новобудовах це питання стоїть менш гостро, оскільки багато будинків зараз здаються в експлуатацію з типовими проектами індивідуального опалення, а в ряді випадків передбачається що частково змонтована система вже входить у вартість. Однак такий варіант пропонують далеко не всі забудовники, багато хто з них лише віддають на руки проект і газовий котел включений у вартість.
Розглянемо наскільки реально заощадити на монтажних роботах і під силу це зробити людині, що не володіє досвідом подібних робіт.

Інструменти для обв'язки котельні

Обраний (передбачений проектом) тип трубопроводів визначає те, якими інструментами вам потрібно мати у своєму розпорядженні для проведення монтажа опалення.

Типы труб и фитингов для систем отопления и ГВС

Для поліпропіленових труб потрібен спеціальний паяльник, яким будуть сплавлятися між собою сегменти, а також спеціальні ножиці. Вартість таких паяльників дуже сильно різниться, в залежності від робочих діаметрів труб, країни виробництва і типу пайки (розтрубна, стикова, електромуфтова). З цієї причини ми не будемо наводити усередненої ціни на таке обладнання.

Для труб з поперечно зшитого поліетилену, як правило, застосовуються комплекти для монтажу, що випускаються самим виробником, сумісні з типовими фітингами.

Установка металопластикових труб проводиться зі спеціальними фітингами і обтискним інструментом, оскільки пайки і різьбове з'єднання для подібного матеріалу не підходять.

Металеві труби в залежності від їх товщини і умов можуть зварюватись, з'єднуватися за допомогою обтискних фітингів або за допомогою нарізного сполучення.

Крім цього, вам знадобляться - плоскогубці, рулетка, «рівень», розвідний ключ, газовий ключ, набір гайкових ключів, набір викруток, різак для труб (якщо його немає в комплекті з паяльником або монтажним набором від виробника труб), перфоратор (для свердління отворів під кріплення кронштейнів).

Ось такий мінімальний необхідний набір інструментів зажадає обв'язка котельні. Перед тим як приступати до подібних робіт детально прорахуйте вартість відсутніх у вас інструментів, а також приблизний час для проведення.

Приклад обв'язки котла

Газовый котёл в системе отопления частного домаЯкщо у вас є можливість взяти вищеперелічені інструменти, багато вільного часу і розрахунок показав доцільність зайнятися цією роботою самому розберемо простий приклад монтажних робіт в котельні.

До обв'язки котла по суті відноситься все підключається до нього обладнання, потрібне для забезпечення роботи системи. У мінімальному наборі це розширювальний бак; циркуляційний насос; розподільний, балансування, зливний і кульової крани; манометр; повітряний, прохідний, зворотний, запобіжний клапани; фільтр для води.

Перелік робіт, що проводяться:

1. Розмітка і установка монтажних кронштейнів на місця кріплення обладнання.

2. Розміщення обладнання та фіксування.

3. Підведення трубопроводів, врізка кранів, клапанів та з'єднання їх фітингами з котлом, розширювальним баком, баком ГВП.

4. Герметизація з'єднань.

5. Обпресування - випробування системи на герметичність, для цього потрібен спеціальний насос високого тиску. Логічніше замовити ці роботи.

Кожен етап має свої вимоги щодо якості проведення робіт і свої правила їх проведення. Помилки в результаті можуть зажадати переробляти всю роботу заново, більш того, не завжди вони можуть бути виявлені під час випробувань.

У деяких випадках розгерметизація може статися в ході експлуатації, що особливо неприємно. Адже в опалювальний сезон це може спричинити за собою ще й замерзання системи після її зупинки. А це загрожує пошкодженням труб, клапанів, кранів і означатиме нові витрати на «обв'язку».

Висновки

Підводячи підсумок під написаним можна сказати що жодна текстова інструкція не замінить досвіду, одержуваного від фахівця і проведених робіт, які можуть виявити всі тонкощі процесу. В крайньому випадку можна подивитися, як робиться обв'язка котла опалення на каналі YouTube. Ми ж можемо дати вам один хороший рада - краще спробуйте заощадити свій час і сили, довіривши таку роботу профі. Багато грошей на таких роботах ви все одно не заощадите, адже основна частина вартості - обладнання, зате отримаєте гарантію якості і впевненість у надійності своєї системи опалення.

Відгуки