Низькотемпературне опалення будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

На сьогоднішній день розвиток технологій в сфері опалювального обладнання дозволило не тільки істотно збільшити ККД традиційних рішень, за рахунок використання нових матеріалів і доробок, а й вибирати з нових видів обладнання. Так звичайні твердопаливні котли спеціалізовані під один вид палива витісняють універсальні твердопаливні котли, а традиційні дров'яні опалювальні котли замінюють на піролізні котли тривалого горіння. Крім традиційних газових і електричних водонагрівачів в котеджах все активніше використовують геліотермальние, або сонячні, системи для гарячого водопостачання. Так само їх широко застосовують в якості допоміжної системи опалення.

Измения прийшли і сфері газового опалення, з'явилися нові типи газових котлів — конденсаційні, забезпечують більш повне згоряння природного газу, їх ми детально розглядали в попередніх матеріалах, так само вони можуть працювати в низькотемпературних режимах. Це забезпечує економічність в експлуатації і високий рівень комфорт ав будинку. Раніше ми вже розглядали високотемпературні системи опалення, завдяки чому в даному матеріалі розберемо ключові аспекти систем низькотемпературного опалення.

Переваги низькотемпературного опалення

1. Опалення низькими температурами будинку більш ефективніше і економічніше в використанні ніж високотемпературне.

Розглянемо приклад:

Газовий (традиційний) котел використовується в системах з високими температурами теплоносія до 80 ° С. ККД (коефіцієнт корисної дії) такого котла не більш 97% і це значення найкращих, дорогих, моделей.

А ось рекомендована робоча температура теплоносія в системі опалення де використовується газовий конденсаційний котел до 55 ° С. І ККД його при цьому може досягати до 108%.

Варто знати, що чим нижче температура подачі в такому котлі - тим вище його ККД.

2. Низькі температури в опалювальній системі створюють більш затишні умови для людини ніж високі температури. Менше перепади температури в самому приміщенні. Чи не так сильні зміни вологості повітря при використанні опалення взимку, а це в свою чергу позитивно позначається на самопочутті людей в будинку.

Комфортные и безопасные температуры для человека3. Це безпека використання.

На графіку видно, що температура, яка вже здається гарячої вважається від 53-56 градусів. А тепер уявіть, що буде якщо доторкнутися до радіатора температурою 70 + ° С. Вкрай неприємний інцидент, особливо якщо мова йде про дитину.

4. Менша циркуляція шкідливих речовин в приміщенні.

Радіатор опалення передає тепло приміщенню конвекцією, тобто теплі шари повітря піднімаються вгору, тим самим витісняючи холодні, які нагріваються радіатором і так далі. Так ось, чим більше температура радіатора, тим швидше відбувається конвекція. Відповідно виникає більше пилу в повітрі, в слідстві його швидкісного переміщення. З цією проблемою може впоратися мийка повітря, зволожуючи повітря і видаляючи з нього пил, але це вже додаткові витрати, а так само місце в будинку.

Де використовувати низькотемпературне опалення?

Система тёплый пол - пример эффективного распределения в помещении1. Опалення за допомогою теплих підлог.

Комфортна температура теплої підлоги для людини по ДБН повинна бути не більше 26°С, а температура теплоносія повинна бути не більше 40°С.

При хорошому утепленні будинку можливо організувати низькотемпературне опалення за допомогою системи тепла підлога. Якщо теплові втрати будинку занадто великі, є можливість встановити додаткову систему радіаторного опалення, але варто врахувати, що їх підбір необхідно здійснювати під низький температурний режим (з параметрами 50 / 30 c конденсаційним котлом і 40/20 з тепловим насосом)! Варто відзначити, що будинки з настільки низькими тепловтратами, що б в наших широтах забезпечити опалення тільки за допомогою системи тепла підлога, велика рідкість. Найчастіше використовується другий варіант — тепла підлога + радіатори.

Меблі, що стоїть на підлозі де прокладені трубопроводи, буде швидко втрачати свої фізичні властивості під впливом тепла. З цього, варто заздалегідь враховувати де і як буде стояти меблі. По суті, дизайн приміщення, розміщення в ньому Медела і проект опалення повинні виконуватися узгоджено. Це дозволить уникнути подібних ексцесів надалі.

2. Опалення теплими стінами.

Набагато менш поширене в Україні, воно практично нічим не відрізняється від теплої підлоги.

Правда в цій системі є свої мінуси в порівнянні з опаленням теплою підлогою.

Наші останні проекти

Адже потрібно заздалегідь враховувати де будуть висіти настінні годинники, картини, полички. Якщо не знати де прокладений трубопровід є шанс його зачепити під час свердління стін для установки різних декоративних елементів і побутових приладів (до прміеру vesa кріплення для телевізора). При неякісному монтажі і розрахунку у зовнішній стіні може утворюватися конденсат. До чого це може призвести — руйнування конструкцій від вологи, появі цвілі. А ще таким чином є шанс істотного збільшення тепловтрат - частина тепла буде просто йти на вулицю.

3. Радіаторна система опалення — традиційна система опалення так само відмінно підходить для таких цілей. Головна особливість полягає в прорахунку інженерами кількості секцій радіаторів під умови використання теплоносія температурою до 55 градусів за Цельсієм.

Підсумки

У порівнянні з високотемпературним режимом, опалення за допомогою знижених температур є більш вигідним, економічним і безпечним. Низькотемпературний газовий котел це реальна економія в довгостроковій перспективі. Та таке обладнання коштує дорожче звичайного газового котла, але в перспективі, з урахуванням зростання тарифів на газ ви тільки виграєте від його покупки. Що стосується опалення за допомогою альтернативної енергетики, то з кожним роком воно все більше розвивається і поширюється в країнах Європи. Комбіновані системи, що використовують поновлювані джерела енергії і традиційні енергоносії завойовують ринок. Такими системами все частіше цікавляться в Україні, адже в перспективі воно дозволяє стати, як мінімум, частково незалежним від зовнішніх факторів. Адже зараз на першому місці - економія теплової та електричної енергії, а приємним бонусом для вас стане усвідомлення того, що ви сприяєте збереженню навколишнього середовища.

Відгуки

Спасибо за информацию. Долго думали что делать с отоплением. Теперь решили газовый котел и теплый пол будет идеальным вариантом.

Даже и не знала, что технологии дошли уже и до теплых стен. Очень хорошо, но не очень практично. И не будет ли такая система пересушивать воздух в комнатах?

Чтобы избежать такого эффекта, вам необходимо организовать правильную вентиляцию в своем доме, а, при необходимости, дополнить ее пароувлажнением. Это позволит создать благоприятный микроклимат.