Установка радіаторів опалення

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Система опалення не буде повною без спеціальних пристроїв, які розподіляють тепло по кімнатах. Йдеться про радіатори і їх установці. Правильний монтаж і підключення гарантує тепло і комфортну температуру в приміщенні, а також ефективну експлуатацію опалювальної системи.

Етапи монтажних робіт:

 1. Розмітка місць установки устаткування згідно плану;
 2. Установка монтажних кронштейнів в стіну для труб і радіаторів, якщо радіатори занадто важкі для вашого типу стіни можуть бути використані підлогові підставки (актуально якщо стіна з дерева, а радіатор чавунний);
 3. Установка радіаторів опалення та труб на монтажні кронштейни;
 4. З'єднання різьбових з'єднань, запірної арматури, кранів Маєвського, при необхідності пайка або зварювання труб;
 5. Герметизація всіх з'єднань;
 6. Якщо мова йде про однотрубної системі — встановлюється байпас.
 7. Проводиться опресування.

Вид робіт

Одиниця виміру

Ціна

1. Установка і підключення радіатора

шт.

 від 400

2. Установка і підключення конвектора

шт.

2000

3. Монтаж стояка

поверх

220

3. Прокладка траси опалення Ø16-32/Ø40-63

м.п.

10-40

4. Нарізування різьби на трубі (метал)

шт.

70

Види опалювальних систем

Перед тим, як приступити до установки радіаторів, розберемося в видах систем опалення. Адже для кожної з них характерний свій тип підключення.

Розрізняють два види: однотрубна і двухтрубная опалення.

Однотрубне опалення
вдає із себе одну трубу, в якій по колу циркулює вода. До одній трубі, яка проходить по периметру всього житлового будинку, приєднуються радіатори. Теплоносій від котла послідовно надходить в кожен радіатор, потім повертається назад в котел. Такий цикл повторюється по колу.

З переваг такого виду опалення слід виділити простоту конструкції, відносно невелика вартість і економічність конструкції.

Недоліки: так як тепло надходить до радіаторів по черзі, то кожен наступний буде холодніше попереднього. Різниця температур між першим і останнім радіатором залежать від тривалості магістралі, діаметра трубопроводу і швидкості теплоносія. Видається неможливим регулювати температуру в окремому радіаторі.

Двотрубний вид опалення має на увазі наявність двох трубопроводів, один з них подає гарячу воду до радіаторів, а другий – відводить холодну воду від радіатора, так звана « обратка ».

Переваги такої системи опалення: є можливість подавати теплоносій в кожен радіатор окремо. Відповідно, можна регулювати температуру окремо по кімнатах. При виході з ладу одного або декількох радіаторів, система опалення продовжить свою роботу і на час ремонтних робіт немає необхідності зупиняти систему.

Типи підключень радіаторів опалення

Варіанти підключення радіаторів Розглянемо актуальні типи установки радіаторів   опалення до системи трубопроводів:

Для однотрубної системи опалення.

Послідовне підключення використовується тільки для однотрубних систем опалення, це саме економне рішення за вартістю матеріалів — протяжність трубопроводів менше в два рази, але і ефективність з практичною відсутністю можливості регуляції залишає бажати кращого. Найперший радіатор в системі буде найгарячіший, а замикає самий холодні — різниця може досягати до 10 градусів за Цельсієм, адже використовується одна всього одна магістраль для теплоносія. Через дешевизну це одна з найпоширеніших систем опалення в старих багатоквартирних будинках і приватних будинків старої споруди. Однак фахівці компанії Альтер Ейр, для нових об'єктів не рекомендують її використовувати.

Для двотрубної системи опалення.

Одностороннє бокове підключення передбачає з'єднання труби, що підводить до верхнього патрубка, а відводить остигаючу воду — до нижнього з тієї ж сторони радіатора. Однак, для довгих багатосекційних радіаторів це не найоптимальніший спосіб подачі теплоносія, в такому випадку може знадобитися подовжувач протоку води для рівномірного прогріву всіх секцій.

Наші досвідчені монтажники, які будуть працювати над вашим об'єктом

...
 • Юрій
 • Маковський
Технічний директор Альтер Ейр. Майстер підключення та пусконаладки. Досвід роботи більше 15 років.
...
 • Володимир
 • Косюк
Відповідальний і працьовитий. Займається встановленням систем вентиляції та кондиціонування з 2010 року.
...
 • Сергій
 • Калінкін
Спеціалізується на монтажі систем опалення. Зробить ідеальне опалення з урахуванням сучасних технологій.
...
 • Віктор
 • Глодовьюк
Знає все про якісному монтажі систем опалення. Точний в деталях, відповідальний і уважний.

Нижня підключення — актуально в разі якщо трубопровід буде приховано під плінтусом або під настилом підлоги. Такий підхід самий естетичний і в той же час найменш ефективний, втрати в такому випадку можуть становити до 15%. Обидва патрубка (подачі і обратки) розташовуються знизу і вертикально направляються в підлогу.

Діагональне підключення — такий спосіб вважається ефективним і сприяє рівномірному розподілу теплоносія в радіаторі. Гаряча вода надходить у верхній патрубок, виштовхуючи при цьому холодну через нижній патрубок. Те, як ставляться одне до одного нижній і верхній патрубки по відношенню до пристрою і дало визначення назва такого виду підключення.

Варто відзначити, що двотрубна система опалення маючи дві магістралі, для підведення для гарячої і відведення остигає води, дозволяє регулювати подачу тепла для кожного радіатора і забезпечувати при необхідності однакову температуру у них.

Тепловтрати при установці радіаторів

Чому не варто займатися установкою радіаторів опалення самостійно?

 1. Для того щоб з високою точністю досягти герметичності з'єднань, не пошкодивши їх при цьому, будуть потрібні динамометричні ключі і навички роботи з ними.
 2. Обпресування системи опалення вимагає спеціального насоса для перевірки на наявність витоків в системі.
 3. Для установки монтажних кронштейнів необхідний перфоратор.
 4. У залежності від обраного варіанту радіаторів може знадобитися зварювання металевих труб або пайка пластикових, що так само вимагає дорогих інструментів і навичок роботи з ними.
 5. І нарешті - чи готові ви переносити і підвішувати важкі чавунні батареї з ризиком надірвати спину?

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, система буде економічною і забезпечувати комфорт за умови злагодженої роботи і монтажної бригади, і правильно прорахованого проекту. Дуже важливо, щоб при складанні проекту системи опалення було проведено грамотний гідравлічний і теплотехнічний розрахунок. Тільки облік всіх факторів дозволяє отримати комфорт в будинку і максимальну віддачу від опалювального обладнання.

Фахівці Альтер Ейр здатні забезпечити повний спектр послуг з проектування систем опалення, підбору та продажу обладнання,   установці батарей опалення на об'єкті замовника, забезпечивши повний цикл роблячи проект «під ключ». Ми займаємося не тільки класичними системами опалення, а й впроваджуємо передові зелені технології — геліотермальние системи опалення та гарячого водопостачання, теплові насоси різних типів, енергоефективні котли. Для отримання детальної інформації ви можете скористатися формою замовлення або зателефонувати   0800330828.

Відгуки

Годная статья, но так и не ясно, какие радиаторы стоит выбирать для монтажа?

Добрый день, Ярослав. Хороший вопрос, конечно. Все зависит от вида отопления и в каком помещении планируется монтаж. Для квартир в многоэтажных домах подходят радиаторы из одного материала, для частных домов с автономным отоплением – другие. Для более точного подбора устройств (мощность, габариты, рабочее давление) оформите заявку на нашем сайте, и мы с Вами свяжемся.

Скажите, можно у вас заказать полностью систему отопления в загородном доме?

Димитрий, здравствуйте. Да, Альтер Эйр проектно-инженерная компания, которая реализовывает системы от проектирования до пуско-наладочных работ. Заполните форму заявки, которая находится в тексте этого материала, мы с Вами свяжемся для более предметного обсуждения.

Нет проблем, имел дело с этой компанией. Понравился подход, не продавливают свое решение, а реально учитывают желания клиента согласно его возможностей.