Вентиляція в одноповерховому будинку

Вентиляція у будинку
Комфортна температура у будинку
Видалення шкідливих мікроорганізмів
Подача чистого та видалення забрудненого повітря
Економія на електроенергії

Вентиляція повітря

Система вентиляції – одна з основних кліматичних систем, завданням якої є забезпечення правильного повітрообміну у приміщенні. Повітря повинне надходити у достатній кількості, чисте, з оптимальним рівнем кисню завдання припливної вентиляції. Відпрацьоване повітря разом з пилом та запахами повинне видалятись з приміщення – завдання витяжної вентиляції. 

Некоректно організована циркуляція повітря призводить до погіршення самопочуття мешканців. Тому організація вентиляції повинна здійснюватись фахівцями.

Централізована
Централізована

Здійснюється за допомогою припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла та системи повітропроводів: Maico WS, Jablotron Futura тощо.

Децентралізована
Децентралізована

Здійснюється за допомогою декількох компактних припливно-витяжних установок Maico PushPull в кожній кімнаті або витяжних вентиляторів.

Отримайте
розрахунок від інженерів

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Часто задавані питання

Яка буває вентиляція в одноповерховому будинку?

 • Природна – досягається за допомогою відкриття вікон, є неефективною як з точки зору повітрообміну, так і тепловтрат. 

Природна вентиляція не здатна забезпечувати якісний повітрообмін у будинку, оскільки як мінімум не у всіх приміщеннях передбачені вікна, а як максимум повітря не очищується, подається в будинок забрудненим, з підвищеною вологістю та холодом (якщо на вулиці зима або пройшов дощ). Також ефект від провітрювання короткочасний, а залишити вікна відкритими на весь день не завжди вдається, а найчастіше це не комфортно, з вулиці доноситься шум, запахи, неприємний холодний вітер. 

 • Примусова – організація вентиляції за допомогою спеціального обладнання у вигляді вентустановок, вентиляторів тощо. 

Примусова вентиляція – це ефективне рішення як для будинків, так і квартир. Наприклад, централізовані установки здатні подавати та видаляти повітря лише при необхідності, проводити багатоступеневу очистку повітря та підтримувати комфортну температуру (без протягів). Ви в будь-який час зможете змінити налаштування під себе, вказавши необхідні параметри. 

Відстежувати роботу техніки можна з мобільного пристрою, оскільки більшість виробників передбачає мобільні додатки для максимальної зручності користувачів. На всі вентустановки та вентилятори передбачений довгий термін гарантії, ви в будь-який час зможете звернутись в техпідтримку щоб усунути несподівану проблему чи проконсультуватись з фахівцями.

Навіщо розраховувати обсяг повітря при проєктуванні систем вентиляції?

При проєктуванні системи вентиляції перше питання, яке варто розглянути – необхідний об'єм повітря. В Україні функціонують державні будівельні норми (ДБН), в яких прописано, що кількість необхідного повітря може розраховуватись двома способами: 

 • по кратності;
 • по кількості проживаючих. 

Фіксований обсяг повітря на одну людину, згідно з нормами, становить: 

 • 15 м3/г – мінімальний рівень комфорту; 
 • 25 м3/г – оптимальний; 
 • 36 м3/г – підвищений комфорт. 

У випадку з житловими будинками невеликої площі прийнято враховувати саме кількість людей, які на постійній основі перебувають у певній кімнаті. Наприклад, для спальні, де зазвичай перебуває 2 людини, обсяг необхідного повітря множиться на два. Для вітальні розрахунок відбувається наступним чином: сумарна кількість всіх проживаючих в будинку + два гостя. 

Точний розрахунок допоможе підібрати вентиляційну установку оптимальної потужності, щоб уникнути як перевантаження обладнання, так і надмірних фінансових витрат. 

Також ґрунтуючись на цих даних, інженери зможуть розрахувати необхідний об'єм повітря у кожній кімнаті та здійснити дроселювання потоку – звуження вентканалу з метою контролю кількості повітря, що подається (у випадку з централізованою системою).

Яке обладнання обрати для одноповерхового будинку?

Припливно-витяжні установки Jablotron Futura M/L

Вентиляція в приватному будинку передбачає де-кілька варіантів реалізації. 

Наприклад, централізовані припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла Jablotron Futura M/L можуть контролювати якість повітря у приміщенні за допомогою настінного датчика CO2, який реагує на підвищення рівня вуглекислого газу у будинку, після чого установка починає посилено подавати свіже повітря в приміщення до моменту нормалізації показників. Такий функціонал забезпечується завдяки VAV-системі клапанів зі змінною витратою повітря. До того ж датчики можна розставити в усіх цільових кімнатах (максимум 5 штук), а їх роботу з легкістю відстежувати дистанційно, використовуючи додаток MyJablotron. 

Також проєктування вентиляції будинку на базі ПВУ Jablotron Futura M/L може здійснюватись на основі розрахунку по кількості проживаючих в будинку людей. В цьому випадку ми розраховуємо обсяг повітря на кожного мешканця, а потім кількість повітря на кімнату – виходячи з кількості постійно перебуваючих в ній людей. Цей спосіб менш енергоекономічний у порівнянні з розрахунком за CO2, оскільки подача повітря буде здійснюватись незалежно від того, є в кімнаті хтось чи ні. Але якщо більшу частину часу ви знаходитесь вдома, то швидше за все даний варіант буде правильним. 

Чим ще примітні вентустановки Jablotron, крім високої технологічності та функціональності – ви можете підлаштувати їх роботу повністю під себе, забезпечивши ідеальний мікроклімат в будинку.

Що потрібно знати про вентканали?

Важливо пам'ятати що кількість вентиляційних каналів потрібно прораховувати до початку будівництва будинку, оскільки вони дорогі та використовуються лише в певних випадках: 

 • Для витяжного каналу в санвузлах (децентралізована система). 
 • Для вентканалу з природною вентиляцією для газового котла.
 • Для каналу витяжки повітря над жарочною поверхнею на кухні. 

В інших випадках, будівництво окремих вентканалів нераціональне.

Наші проєкти

Готові проєкти реалізовані кваліфікованою командою Альтер Ейр

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Підведемо підсумки

Кожна з систем має як свої переваги, так і недоліки. Їх необхідно обирати з огляду на власні цілі, особливості приміщення та фінансові можливості. 

Якщо ви не впевнені, яка система вентиляції для одноповерхового будинку буде оптимальною для вашого випадку, звертайтесь до інженерів Альтер Ейр, які нададуть вам консультацію та порадять найкращий варіант. Телефонуйте 0-800-33-08-28.

Бренди, яким ми довіряємо

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

Meltem - німецька компанія, яка вже більше 40 років займається розробкою і виробництвом систем побутової вентиляції. Це високотехнологічні, компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, а також індивідуальні витяжні системи для ванних кімнат і санвузлів. Продукція відрізняється економним споживанням енергії та високою ефективністю, що пояснюється зосередженістю компанії на нових розробках та їх впровадженням в кожен продукт. Ми використовуємо обладнання Meltem в своїх проєктах і ви можете знайти його в нашому інтернет-магазині.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Німецький бренд Kampmann - один з кращих в сфері виробництва систем опалення та вентиляції. Інженерні рішення компанії можуть бути адаптовані під різні вимоги клієнтів. Внутрішньопідлогові конвектори, фанкойли, розподільники повітря, повітряно-теплові завіси та децентралізовані системи вентиляції - не повний список того, що пропонує виробник.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

Trox - це великий виробник повітророзподільних пристроїв і вентиляційних компонентів. Сьогодні Trox єдині, хто виробляє всі необхідні складові для центральної системи вентиляції та кондиціонування. Серед них - дифузори різних видів, фанкойли, шумоглушники, регулятори витрати повітря, решітки, фільтри тощо. Всі компоненти добре взаємодіють один з одним, що дозволяє створювати якісні та ефективні інженерні системи.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати один з наших об'єктів і оцінити високу якість нашого дизайнерського рішення і монтажу.

Нові відео на нашому каналі

Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису

Етапи реалізації проєкту

 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перед складанням концепції вентиляції, фахівці повинні почути бажання і можливості замовника. Для цього організовується зустріч у шоу-румі компанії Альтер Ейр, де зібрано найкращі зразки кліматичної техніки. Клієнт оцінює роботу систем та бере участь у їх налаштуванні. Наочне уявлення дає розуміння ефективності та вигоди від реалізації проекту. У цей же час проходить консультація з фахівцями, які надають грамотну оцінку та пропонують різні варіанти виконання з поданням недоліків та переваг. Як підсумок, замовник отримує готову концепцію, за якою буде розроблено проект.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На данном этапе проходит презентация технической документации по системе вентиляции. В документах описывается основа для составления списка оборудования и его типоразмера. В итоге представляется коммерческое предложение с тремя вариантами, которые рассчитаны на разный бюджет: эконом, средний и премиум (с обвязкой и устройствами). Финальная стоимость проекта может меняться в меньшую или большую сторону, но никогда не превышает порога в 15%. Это дает полное понимание того, сколько нужно средств выделить на том или ином этапе.

03
Проєктування

Проєктування

Важливим етапом реалізації системи вентиляції для дому є проєктування. Інженер розробляє пакет проєктної документації з урахуванням усіх параметрів приміщення та побажань клієнта. При цьому всі деталі узгоджуються з дизайнером, щоб правильно інтегрувати системи в інтер'єр будинку.

04
Монтажні роботи

Монтажні роботи

Після затвердження проєкту з вентиляції наші сертифіковані монтажні бригади приступають до роботи. Пусконалагодження - важливий етап, без якого неможливо здати систему замовнику. Фахівці проводять запуск, налаштування та налагодження, а також стежать за поведінкою системи у перші години роботи. Надалі надається гарантійне обслуговування та постгарантійна підтримка.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Перевага компанії – ми залишаємося із замовником, навіть коли проект виконаний та зданий в експлуатацію. Постгарантійне обслуговування дозволяє проводити спостереження за обладнанням, навіть у віддаленому режимі. Під час укладання сервісного договору наш фахівець нагадуватиме вам про необхідність проведення регулярного сервісу, наприклад, про заміну фільтрів.

Залишились питання?

Швидка консультація від фахівця

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
ЗАЛИШИЛИСь ЗАПИТАННЯ?

Швидка консультація від фахівця

Відгуки і питання
Відгуки відсутні