Як оформити "зелений тариф" в Україні: покрокова інструкція

Автор запису
19 лип 2016
6 хв читання
4 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Оформлення "зеленого тарифу" для приватного будинку
  1. Крок 1
  2. Крок 2
  3. Крок 3
  4. Крок 4
  5. Крок 5
  6. Крок 6
 2. Підіб'ємо підсумок

Велика кількість людей, які хочуть встановити у своєму домогосподарстві чи підприємстві поновлювані джерела енергії задаються питанням узаконення такої системи.

Якщо енергосистеми побутового рівня не вимагають реєстрації ні в одній зі служб, а лише мають обмеження по потужності (вітрогенератори) і висоті підйому, то для систем, що мають можливість продажу енергії реєстрація є обов'язковою умовою.

Зелений тариф в Україні

Часто визначальним фактором у прийнятті рішення про встановлення мережевої електростанції є складність процедури її узаконення.

Метою даної статті є руйнування міфу про "зелений тариф".

Існує два типи електрогенеруючих станцій:

 1. Власниками яких є юридичні особи.
 2. Електростанції приватних домогосподарств.

Оформлення станцій першого типу розглядатися не буде, так як воно потребує виконання ряду вимог та оформлення безлічі документів. До того ж, настільки складну роботу якісніше зможе виконати спеціалізована юридична організація.

Оформлення "зеленого тарифу" для приватного будинку

Крок 1

Отже, з чого ж почати оформлення продажу електроенергії для приватного будинку?

Для початку варто уважно вивчити документ НКРЕКП під назвою «Постанову №170» від 27.02.2014, в якому детально описана процедура оформлення.

Схема побудови і компонентів сонячної електростанції

Крок 2

Після цього варто звернутися в спеціалізовану компанію, яка займається розробкою подібних установок.

Після прорахунку і внутрішнього узгодження комплектації станції визначаються основні її фізичні характеристики:

 • миттєва потужність,
 • кількість підключених фаз.

Отримані дані необхідно порівняти з договором, який у вас укладений з енергопостачальною організацією.

Якщо розрахункова потужність станції не перевищує підвідної потужності від зовнішньої мережі, а кількість підведених фаз більша або дорівнює проектній, то можна приступати до фізичної реалізації станції.

Якщо ж спроєктована станція перевищує введення по одній або декількох позиціях, то необхідно звернутися в енергопостачальну організацію з проханням проведення модернізації введення до необхідного рівня (не нижче параметрів станції). При цьому не варто забувати, що вище зазначений документ суворо регламентує максимальну встановлену потужність станції на рівні 30 кВт.

Крок 3

Після узгодження потужностей можна здійснювати монтаж обладнання станції.

Крок 4

По закінченню монтажних робіт необхідно повторно звернутися в енергопостачальну організацію маючи з собою «заяву-повідомлення» та заповнену однолінійну схему (відповідну вашій установці) у двох примірниках.

Сонячні батареї на даху будинку

Якщо енергопостачальник з якоїсь причини не має можливості виконати підключення до «зеленим тарифом», то він зобов'язаний повідомити причину в листі протягом 2 робочих днів. Лист також повинен мати в своєму складі рекомендації щодо усунення вищезазначеної причини.

Крок 5

Якщо енергопостачальна організація не має претензій, то далі йде процес встановлення двонаправленого лічильника. На момент встановлення нового вузла обліку станція вже повинна бути змонтована інакше організація має право тимчасово відмовити у переобладнанні.

Крок 6

Після заміни лічильника між власником станції й енергопостачальною організацією укладається договір купівлі-продажу електроенергії, в якому фіксується вартість покупки енергії на момент здачі станції.

Підіб'ємо підсумок

Як бачимо процедура оформлення не є дуже трудомісткою і витратною, тому не варто боятися документальної частини організації сонячної станції у себе в будинку.

У разі виникнення спірних питань з постачальної організацією наша компанія завжди допомагає своїм клієнтам у вирішенні суперечки.

Єдиним варіантом скрутного підключення «зеленого тарифу» є випадок, коли в ролі постачальника енергії для вас виступає не Обленерго, а дачний або садівничий кооператив.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Валентина

  "Единственным вариантом затруднительного подключения «зеленого тарифа» является случай, когда в роли снабженца энергии для вас выступает не Облэнерго, а дачный или садоводческий кооператив".Что для этого нужно делать? Какие варианты выхода из этой ситуации ?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Валентина. Если подстанция оформлена на дачный или садоводческий кооператив, то оформить "зелёный тариф" не получится. «Зелёный тариф» можно оформить лишь тогда, когда собственность подстанции присвоена облэнерго для личного пользования. В облэнерго в свою очередь присвоят каждому потребителю расчетный счет и только тогда вы сможете оформить «зелёный тариф».

 • 5 / 5

  Артем

  Як оформити техпаспорт на саморобний вітряк?

 • Команда Альтер Ейр

  Доброго дня, Артем! Нажаль ми не спеціалізуємося на документації для саморобного обладнання.