Приклад розрахунку системи осушення басейну

Автор запису
19 лип 2016
10 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Причини, що заважають повсюдному і виняткового застосування осушувачів:
 2. Методики розрахунку інтенсивності випаровування
  1. Формула стандарту VDI 2089 (Товариство німецьких інженерів)
  2. Приклади розрахунку
  3. Формула Бязина-Крумме для розрахунку інтенсивності випаровування вологи найчастіше використовується у Великобританії.

Однією з основних проблем для приміщень басейнів є висока вологість повітря, в результаті чого відбувається конденсація парів вологи на холодних поверхнях. З часом це сприяє виникненню корозії і гниття конструкцій, розвитку цвілі на стінах, запітніння вікон.

Басейн в приміщенні з високою вологістю повітря

Повністю запобігти випаровуванню вологи з поверхні басейну неможливо, так як температура повітря і води створюють для цього сприятливі умови. Однак правильно розрахувавши і спроектувавши систему вентиляції басейну, можна скоротити обсяги випаровування і повністю виключити конденсацію вологи, уникнути корозії і утворення грибків. Проблему регулювання вологості в приватних басейнах можна повністю вирішити за допомогою осушувачів, принцип дії яких заснований на конденсації водяної пари на холодних поверхнях. Деякі моделі таких осушувачів мають пристрої для підведення невеликої кількості свіжого припливного повітря, достатнього, однак, для дотримання нормативних вимог (80 м3/год * чол).

Причини, що заважають повсюдному і виняткового застосування осушувачів:

 • Висока капітальна та експлуатаційна вартість;
 • Невідповідність осушувача естетичним вимогам інтер'єру басейну;
 • Високий рівень шуму.

Враховуючи розвиток нинішньої техніки, досягнутий компроміс: приватний басейн оснащується системою припливно-витяжної вентиляції згідно з вимогами нормативних документів і осушувачами для зниження відносної вологості до бажаного рівня. Осушувачі для бассейнів, укомплектовані гигростатами, включаються в роботу автоматично в разі необхідності. Зазвичай це відбувається в літній час при користуванні басейном, коли осушувальний потенціал системи вентиляції недостатній. Спільне застосування вентиляції і осушувачів дозволяє підтримувати відносну вологість на низькому рівні, що виключає дискомфорт і випадання конденсату на холодних поверхнях. Таке поєднання дозволяє розглядати складні оптимізаційні завдання, спрямовані на досягнення мінімальних енерговитрат при додаткових обмеженнях як на стадії проектування, так і в процесі експлуатації.

Каталог осушувачів

Методики розрахунку інтенсивності випаровування

Формула стандарту VDI 2089 (Товариство німецьких інженерів)

 • A – площа водної поверхні басейну, м²;
 • Рв – тиск насиченого водяною парою повітря в басейні, мбар;
 • РL – парціальний тиск водяних парів при заданих температурі і відносній вологості повітря, мбар e – емпіричний коефіцієнт, рівний: 0,5 – закрита поверхня басейну; 5 – нерухома поверхня басейну; 15 – невеликий приватний басейн з обмеженим часом використання; 20 – громадський басейн для відпочинку та розваг; 28 – великі басейни для відпочинку та розваг; 35 – аквапарки з водяними гірками і значним хвилеутворенням.

Приклади розрахунку

Приміщення невеликого приватного басейну

ПараметриЗначення
Площа водяної поверхні (A):20 м²
Температура води:26°С (Рв див. у таблиці 1), Рв = 33,6 мбар.
Параметри навколишнього повітря:28°С, 60% RH, PL = 22,68 мбар.
Параметри
 • Площа водяної поверхні (A):
 • Температура води:
 • Параметри навколишнього повітря:
Значення
 • 20 м²
 • 26°С (Рв див. у таблиці 1), Рв = 33,6 мбар.
 • 28°С, 60% RH, PL = 22,68 мбар.

* РL – розраховується наступним чином: дивимося в таблиці 1 тиск водяних парів насиченого повітря (при 100 % RH) для заданої температури (28 °С) і знаходимо значення для заданої щодо вологості. PL100 ( при 100 % RH) * 0,6 (60 % RH) = 37,8 * 0,6 = 22,68 (мбар).

Чему равна интенсивность испарения

Примітка: при температурі води в басейні 26 °С, температурі повітря в приміщенні 28 °С і відносній вологості 60 % RH для приватного басейну з 1 м² площі дзеркала води в годину випаровується 0,16 кг вологи.

Приміщення громадського басейну

ПараметриЗначення
Площа водяної поверхні (A):30 м²
Температура води:26°С (Рв див. у таблиці 1), Рв = 33,6 мбар.
Параметри навколишнього повітря:28°С, 60% RH (PL див. у таблиці 1), PL = 22,68 мбар.
Параметри
 • Площа водяної поверхні (A):
 • Температура води:
 • Параметри навколишнього повітря:
Значення
 • 30 м²
 • 26°С (Рв див. у таблиці 1), Рв = 33,6 мбар.
 • 28°С, 60% RH (PL див. у таблиці 1), PL = 22,68 мбар.
Формула интенсивности испарения
Температура t, °СПружність водяної пари, повністю насиченої повітрям, мбар
2429,8
2531,7
2633,6
2735,6
2837,8
2940,07
3042,4
3145
3246,7

Примітка: при температурі води в басейні 26°С, температурі повітря в приміщенні 28°С і відносній вологості 60 % RH для приватного басейну з 1 м² площі дзеркала води в годину випаровується 0,22 кг вологи.

Формула Бязина-Крумме для розрахунку інтенсивності випаровування вологи найчастіше використовується у Великобританії.

Існує дві формули:

Формула Бязина-Крумме для расчета интенсивности испарения, когда в бассейне находятся купающиеся
Формула Бязина-Крумме для расчета интенсивности испарения, когда в бассейне отсутствуют купающиеся
деA – площа водної поверхні басейну, м²; РВ – тиск насиченого водяною парою повітря в басейні, мбар; PL парціальний тиск водяних парів при заданій температурі і відносній вологості повітря, мбар; а – емпіричний коефіцієнт, рівний: 0,5 – для великих громадських басейнів; 0,4 – для басейнів готелів; 0,3 – для невеликих приватних басейнів.

Приміщення невеликого приватного басейну

ПараметриЗначення
Площа водяної поверхні (А):20 м²
Температура води:26°С (PB див. у таблиці 1), PB = 33,6 мбар.
Параметри навколишнього повітря:28°С, 60% RH , P*= 22,68 мбар.
Параметри
 • Площа водяної поверхні (А):
 • Температура води:
 • Параметри навколишнього повітря:
Значення
 • 20 м²
 • 26°С (PB див. у таблиці 1), PB = 33,6 мбар.
 • 28°С, 60% RH , P*= 22,68 мбар.

Пример расчета интенсивности испарения воды в бассейне днем и ночью

Примітка: при температурі води в басейні 26°С, температурі повітря в приміщенні 28°С і відносній вологості 60 % RH для приватного басейну з 1 м² площі дзеркала води в годину випаровується: у денний час – 0,167 кг вологи, в нічний – 0,027 кг.

Приміщення громадського басейну

ПараметриЗначення
Площа водяної поверхні (А):300 м²
Температура води:26°С (PB див. у таблиці 1), PB = 33,6 мбар.
Параметри навколишнього повітря:28°С, 60% RH (P див. у таблиці 1), PL = 22,68 мбар.
Параметри
 • Площа водяної поверхні (А):
 • Температура води:
 • Параметри навколишнього повітря:
Значення
 • 300 м²
 • 26°С (PB див. у таблиці 1), PB = 33,6 мбар.
 • 28°С, 60% RH (P див. у таблиці 1), PL = 22,68 мбар.

Примітка: при температурі води в басейні 26°С, температурі повітря в приміщенні 28 °С і відносній вологості 60 % RH для приватного басейну з 1 м² площі дзеркала води в годину випаровується: у денний час – 0,167 кг вологи, в нічний – 0,027 кг. Сподіваємося завдяки даному матеріалу ви отримали уявлення про те, як саме проводиться частина розрахунків для підбору обладнання та проектування систем осушення і вентиляції басейнів. Даний матеріал розрахунок вентиляції басейну приклад, а не керівництво. Як бачите це не сама тривіальна задача, однак сама по собі вона не вирішує проблеми. Адже на підставі цих даних має бути підібрано обладнання, а варіантів конфігурацій, рішень поставленого завдання може бути кілька.

Басейн в приміщенні з високою вологістю повітря

Враховуємо що крім осушувача потрібна система вентиляція, яка в свою чергу вимагає враховувати і систему опалення. Взаємозв'язок систем і баланс їх роботи дуже важливий для економічності роботи - прорахунки в одному з пунктів можуть знижувати ефективність роботи в цілому. Так в зимовий час через помилки в проектуванні зросте навантаження на систему опалення (а значить зростає вартість експлуатації).


Крім правильного підбору обладнання потрібно його грамотне розміщення і оптимальні шляхи для прокладання комунікацій, що природно прописано в проектній документації. І на завершення цього потрібно втілення ідеї в залозі - монтаж системи вентиляції та осушення для басейну з подальшими пусконалагоджувальними роботами. Коли дані роботи виконує одна проектно-монтажна організація ви отримуєте гарантію того, що всі роботи будуть виконані коректно, а будь-який перекладання відповідальності буде виключено. Саме такий підхід до систем вентиляції і осушення повітря в басейні пропонує компанія Альтер Ейр.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні