Зволожувач – це прилад, який використовується для зволоження повітря в приміщеннях. Деякі зволожувачі повітря можуть мати такі функції, як очищення повітря від шкідливих домішок, контроль за рівнем вологи в повітрі тощо.
Оптимальна вологість у приміщенні має бути в межах 45-55%. Якщо вологість занадто низька, це може призвести до сухості шкіри, подразнення очей і свербежу в горлі.
Існує кілька способів вимірювання вологості повітря. Один із найпоширеніших способів – використання гігростата. Нижче в таблиці ми вкажемо допустимі норми вмісту вологи в повітрі.
Вологість (%) | Значення |
---|---|
0 - 30 | Дуже сухо |
30 - 40 | Сухо |
45 - 60 | Помірно волого |
70 - 90 | Дуже волого |
Розглянувши питання про те, що таке зволожувач повітря, варто зазначити, в чому полягає його необхідність.
Сухе повітря в приміщенні може згубно впливати на здоров'я людини і якість її життя загалом. Нижче наведено основні проблеми, пов'язані з низькою вологістю повітря. Вони допоможуть зрозуміти, що дає застосування зволожувача повітря вдома, в офісі або квартирі.
Негативні наслідки сухого повітря:
Переваги нормального рівня вологості:
Рівень вологості | Вплив на здоров'я людини |
---|---|
Менше 30% | Сухість шкіри та слизових оболонок, подразнення очей і погіршення зору, зниження імунітету, підвищений ризик зараження вірусними інфекціями. |
45-65% | Оптимальний рівень вологості для здоров'я і комфорту в приміщенні. |
Понад 70% | Підвищений ризик утворення цвілі та конденсату на вікнах і поверхнях, посилення алергічних реакцій. |
Серед негативних наслідків користування зволожувачем можна відзначити:
Загалом на ринку представлено три основні види зволожувачів повітря: холодного випаровування, парові, ультразвукові. Також є системи вентиляції з ентальпійним рекуператором і системи туманоутворення. Далі ми розглянемо, що робить кожен із видів.
Зволожувачі "холодного" випаровування оснащені випарником із сіткою, яка вбирає вологу. Вбудований вентилятор поглинає і проганяє сухе повітря через вологу сітку, і вже зволожене повітря подається назад у приміщення.
Парові зволожувачі за допомогою пари електродів нагрівають воду, після чого вона набуває пароподібного стану. Такий вид зволожувачів відрізняється високою продуктивністю, але для економічного використання радимо регулювати швидкість зволоження.
Принцип роботи ультразвукових зволожувачів полягає в тому, що вода подається на мембрану, де коливання створюють вібрації. Вібрації зі свого боку перетворюють воду на найдрібніші краплі, які потім розпорошуються в повітря. Сухе повітря всмоктується вентилятором і проходить через "хмару" крапель, насичуючись вологою, а потім розподіляється по кімнаті. Ультразвукові зволожувачі мають фільтри, здатні очищати воду і видаляти сторонні запахи. Вони також вирізняються низьким рівнем шуму і забезпечують більш рівномірний розподіл вологи по кімнаті, порівняно з традиційними зволожувачами.
Системи туманоутворення - це обладнання, що здійснює дрібнодисперсне розпилення води під тиском, для охолодження повітря і збереження прохолоди на вулиці.
Система вентиляції з ентальпійним рекуператором забезпечує пасивне зволоження приміщень. Ентальпійний рекуператор дає змогу повертати вологу і тепло відпрацьованого повітря завдяки тонкій мембрані, яка вбирає вологу з витяжного повітря і передає її сухому припливному. Таким чином, у приміщення надходить очищене, зволожене та нагріте повітря.
Під час вибору зволожувача повітря потрібно враховувати кілька параметрів:
Якщо ви не впевнені у виборі, радимо звернутися до наших фахівців по допомогу в підборі оптимальної моделі зволожувача повітря.
Під час використання зволожувача повітря слід дотримуватися кількох правил:
Коли повітря в приміщенні занадто сухе, виникають такі проблеми, як сухість шкіри, проблеми з диханням, подразнення очей тощо. А за наявності гігрометра можна виміряти відсоток вологи в приміщенні, і якщо позначка нижче 40%, то повітря у вашому приміщенні потребує зволоження.
Загалом, для створення оптимального комфорту в приміщенні ми рекомендуємо розглядати систему вентиляції з ентальпійним теплообмінником від чеської компанії Jablotron.
Зволожувач повітря в дитячій має свій сенс, але головне - бути обережним у виборі пристрою. Не рекомендується вибирати парові зволожувачі для дитячих кімнат через ризик опіків від гарячої пари. Оптимальним рішенням будуть ультразвукові зволожувачі від компаній Olimpia Splendid, Electrolux, Air-o-Swiss та інших, представлених в інтернет-магазині Alter Air. Вони безпечні у використанні, безшумні та забезпечують оптимальний рівень вологості в дитячій кімнаті.
У разі, якщо у вашої дитини алергії або астма, радимо обирати зволожувач від компанії Panasonic з HEPA-фільтром, який видаляє алергени, пил та інші забруднення з повітря.
У літній період зволожувач повітря - це незамінний пристрій для кондиціонованих приміщень, оскільки будь-яка система кондиціонування в процесі охолодження знижує рівень вологи в повітрі. Якщо ж увімкнути одночасно кондиціонер і зволожувач, то можна створити не тільки комфортну температуру, а й оптимальний мікроклімат.
Важливо врахувати, що зволожувач повітря не охолоджує приміщення, проте він допомагає уникнути перегріву організму. У періоди спеки особливо важливо використовувати зволожувач, щоб волога перебувала на шкірі та регулювала теплообмін в організмі.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник