Вентиляція котеджу і заміського будинку: три варіанти рішень

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Вентиляція котеджу і її значення
 2. Бюджетна система: припливний клапан + витяжний вентилятор
 3. Що таке припливний клапан
 4. Для чого служать витяжні вентилятори
 5. Середній рівень: припливна установка + витяжний вентилятор
 6. Преміум-варіант: припливно-витяжна система з рекуперацією тепла
 7. Відео матеріали реалізованої системи в котеджі
 8. Підсумки

Що мається на увазі під вентиляцією котеджу? Більшість людей розуміють під цим витяжку повітря. Але це не зовсім повне пояснення. Це процес видалення відпрацьованого повітря з будівлі, і обов'язкова заміна його свіжим. Навіть самі нехитрі котеджі з архітектурної точки зору потребують воздухообмін. Чи знаходиться будинок за містом, або в міських умовах, недолік кисню відбивається на самопочутті всіх мешканців.

Щоб такого не сталося з вами і вашим будинком, необхідно заздалегідь потурбуватися про вентиляцію в котеджі.

ЗАПРОШУЄМО НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Чому потрібно проектувати систему до початку ремонтних робіт?

Проектування – обов'язкова умова для ефективного функціонування системи вентиляції. Цього кроку не можна уникнути з наступних причин:

 1. Можливість вписати систему в дизайн кімнати.
 2. Точне формування бюджету проекту та відповідність йому при реалізації системи.
 3. Можливість спільної роботи з іншими інженерними системами (пароувлажнения).
 4. Злагоджена робота всіх робіт по дому (будівництво, ремонт, дизайнерські рішення і т.д.).

Створення проекту дозволить вам створити індивідуальну і ефективну систему повітрообміну яка буде працювати злагоджено і без збоїв довгий період часу.

Про важливе значення організації повітрообміну в заміському будинку або котеджі ми розповіли. Тепер варто приділити увагу і типам систем в залежності від їх призначення. Існує три типи систем за призначенням: припливна, витяжна та припливно-витяжна з рекуперацією тепла.

Припливна вентиляція   – це нагнітання чистого нагрітого повітря в приміщення, а витяжна – це забір відпрацьованого повітря з приміщення. Припливно-витяжна система з рекуперацією забезпечує приплив свіжого повітря в приміщення і видалення забрудненого. Як це все працює? І які рішення можуть застосовуватися в заміському будинку і котеджі?

Ми пропонуємо розглянути три варіанти систем для котеджів. Кожен з них відрізняється від попереднього функціоналом, ефективністю і вартістю. Дані варіанти можуть підійти і для інших типів приміщень, наприклад, для звичайного будинку або квартири (природно, зі своїми особливостями). Читайте докладніше про вентиляцію квартири і вентиляції будинку.

Окремо варто згадати про вентиляцію басейну, яка значно відрізняється від описаних нижче систем.

Бюджетна інженерна система котеджу – припливні клапани і витяжні вентилятори

Приточная природна і механічна система вентиляції з використанням вентиляторів   Soler&Palau і припливних клапанів Maico ALD 10 T

Припливна природна і механічна система вентиляції

Бюджетне рішення системи заміського будинку – використання клапанів для припливу повітря в житлових приміщеннях (маються на увазі спальні, вітальні кімнати або так звані "чисті зони"). Видалення повітря відбувається з "брудних зон" – санвузлів, ванних кімнат, кухні. Обмін повітря здійснюється за допомогою безпорожной системи.

БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ


Що таке припливний клапан?

Повітряний клапан - труба, в яку вмонтований термостат. При впливі повітря на термостат, клапан закривається або відкривається. Закриття і відкриття термостата прямо пропорційно залежить від температури: чим вища температура – тим більше відкрито клапан. Користувач має можливість вручну регулювати ступінь відкритості припливних вентиляційних клапанів.

Розміщують клапан над радіатором опалення, щоб перед подачею повітря була можливість його нагрівання. Так подається чисте повітря в будинок. Далі необхідно забрати повітря з нього.


Про витяжні вентилятори

Забор повітря може здійснюватися через вентиляційні канали за допомогою витяжних вентиляторів або ж природним шляхом. Забір повітря в цьому варіанті здійснюється через санвузли, ванні кімнати, кухні і підсобні приміщення. Найчастіше для таких цілей використовуються настінні або канальні вентилятори з таймером, датчиком вологості або декільком швидкостями. Пристрій підбирається в залежності від призначення приміщення. Санвузли часто комплектуються вентилятором з таймером. Побутові прилади для ванної кімнати найчастіше оснащені таймером і датчиком вологості. У підсобних приміщеннях, коморах і гардеробах застосовують пристрої з двома швидкостями.

Обладнання, що застосовується: припливні клапана Systemair VTK 100, Systemair VTK 160, побутові вентилятори канального типу Soler&Palau серії TD або шумоізольовані Soler&Palau Silent TD . Говорячи про настінних вентиляторах, які перевірені ринком, то варто виділити пристрою   Soler&Palau Silent , Elicent Elegance , а також самі тихі Maico ECA Ipro, ER . Купуючи вентилятори цих брендів, ви отримаєте максимальний комфорт і якість.

Переваги системи: недорога, не вимагає підшивань стель, зручна в експлуатації.

Недоліки системи: для нормального функціонування даної системи необхідно відсутність порогів і наявність щілинних решіток в дверях, для переміщення повітря з чистих зон в брудні. Ще до недоліків можна віднести те, що припливне клапан забезпечує приплив повітря тільки в одну кімнату. Тому окремо в кожній кімнаті з "чистої зони" необхідно встановлювати припливне клапан.

Середній рівень – вентиляція котеджу за допомогою припливних установок

Інженерна система в будинку: припливна установка Systemair TLP-200 / 5,0 і витяжний вентилятор   Soler&Palau TD-Silent 350/125

План 1-го поверху

Проект системи вентиляції будинку (поверх 1)

План 2-го поверху


Проект системи вентиляції будинку (поверх 2)

Середній рівень рішення щодо забезпечення систем вентиляції котеджу – використання припливної установки, яка складається з фільтруючого елемента, електрообігрівача, вентилятора. На відміну від припливних клапанів, які працюють при розрядження повітря в будинку, в припливних установках все це робиться примусово – за допомогою вентилятора ми збагачуємо спальні і вітальні кімнати чистимо свіжим повітрям.

Забор повітря може бути здійснено двома способами.

Перший варіант бюджетний – це видалення повітря за допомогою витяжних вентиляторів через санвузли, ванні кімнати і кухню.

Другий варіант – забір повітря за допомогою витяжного вентилятора з кожного приміщення. Тобто, припливної установкою ми подаємо в приміщення свіже нагріте повітря і забираємо його іншим вентилятором. При використанні даного рішення потрібно підтримувати баланс кількість подаваного і видаляється - воно має бути рівним! Але якщо у нас включається витяжка на кухні або в санвузлі - виникає так зване надлишковий тиск. Щоб уникнути цього явища, необхідно підібрати припливну установку на різницю забирає повітря з урахуванням того, що витяжки працюють не постійно.

Обладнання, що застосовується: припливні установки Alter Air АAС-230Systemair TLPSystemair TA і інші.

Переваги системи: цінова доступність, простота в експлуатації.

Недоліки: необхідна підшивна зона стелі для повітроводів і устаткування, споживання електрики (в залежності від температури зовнішнього повітря і кількості повітря, що подається).

 

Наші останні проекти

Преміум рівень – вентиляція котеджу припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла

Преміум рівень – під преміум рішенням мається на увазі використання припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла. Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла встановлюється в підсобних приміщеннях котеджу (санвузли, ванні кімнати, гардероби). Обладнання, що застосовується буває вертикального і горизонтального виконання. Вертикальні установки монтуються на стіні, а горизонтальні – в підшивання зоні стелі. Повітря, який ми забираємо з санвузлів і ванних кімнат, компенсується незалежною припливною установкою.

Енергоефективне інженерне рішення на базі припливно-витяжної установки Maico WS 470 KB


Вентиляція на базі припливно-витяжної установки Maico WS 470 KB

Як видно з креслення для об'єкта спроектована велика магістраль повітропроводів. але саме грамотна її розводка забезпечить комфортний повітрообмін в котеджі. На ряду із загальною схемою, пропонуємо ознайомитися з деталізацією по окремих елементах вентиляції. Такі докладні креслення йдуть в комплекті з проектною документацією по об'єктах.

Деталювання по елементам вентиляції

У використовуваному прикладі повітрообмін організували на базі компактного обладнання німецького бренду  Maico WS 470 KB  – з високоефективним перекрестноточним пластинчастим рекуператор тепла. Продуктивність такої установки 460 м3/ч. Її розмістили в технічному приміщенні. 

Обмін повітря здійснюється за такою схемою: подача припливного повітря в житлові кімнати (спальні і вітальня), видалення відпрацьованого повітря – частково з житлових кімнат, частково з «брудних» зон (кухня, комора, санвузли, гардеробна). Розподілення повітря відбувається через щілинні решітки з загнутими ламелями.

Якщо вам цікаво подивитися на проектування і реалізацію інших об'єктів, читайте матеріали "Вентиляція в будинку", "Вентиляція в квартирі".

Як було реалізовано інженерне рішення для конкретного котеджу, яке обладнання застосовувалося і що вийшло в підсумку можна подивитися в наступному відео матеріалі.  

Топове вентиляційне устаткуванняОбладнання, що застосовується: для вентиляції в котеджі компанія Альтер Ейр пропонує товари світових виробників – припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла Maico, SystemairDaikinSalda.

Переваги системи: створення повноцінного повітрообміну в приміщенні, енергоефективність завдяки технології рекуперації.

Недолікивартість.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Підсумок

Систему вентиляції можна реалізувати по-різному і в даному матеріалі ми привели кілька прикладів таких рішень. Купуючи таку систему для заміського будинку і котеджу, завжди треба враховувати, яке вам дають інженерне рішення і які матеріали для його реалізації вам пропонують. Компанія Альтер Ейр в рамках своєї діяльності пропонує послугу інженерного консалтингу   – ця послуга, яка допоможе вам уникнути зайвих витрат або неправильно прийнятого рішення в області вентиляції, кондиціонування або опалення.

Відгуки

Извините, но смысл выкладывать последний чертеж, если на нем НИЧЕГО не видно?!

Катерина, добрый день! Все чертежи имеют просто ознакомительный характер, так как они индивидуальны. В будущем будем стараться выкладывать более подробные чертежи

Это ваши схемы представлены выше?

Здраствуйте, Аделина. Да, вышепредставленные схемы выполнены нашими специалистами

Все доступно и понятно. Спасибо что розложили по полочкам

Валерий, спасибо вам за оставленный отзыв :)

Понравилось видео о приточном клапане, теперь не сомневаюсь какое устройство для вентиляции выбрать =)

Юрий, спасибо, что оценили наши старания :)