Вентиляція котеджу і заміського будинку: три варіанти рішень

9 років на ринку
9 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Бюджетна система вентиляції: припливний клапан + витяжний вентилятор
 2. Середній рівень: припливна установка + витяжний вентилятор
 3. Преміум-варіант: припливно-витяжна система з рекуперацією теплаЩо мається на увазі під вентиляцією котеджу? Більшість людей розуміють під вентиляцією витяжку повітря. Це не зовсім правильне розуміння, вентиляція також буває припливною і припливно-витяжною!

Припливна вентиляція – нагнітання чистого нагрітого повітря в приміщення, а витяжна – забір відпрацьованого повітря з приміщення. Як це все працює? І які рішення можуть застосовуватися в заміському будинку і котеджі?

Ми пропонуємо розглянути три варіанти систем вентиляції котеджів. Кожен із них відрізняється від попереднього функціоналом, ефективністю і вартістю. Дані варіанти можуть підійти і для інших типів приміщень, наприклад, для звичайного будинку або квартири (природно, зі своїми особливостями). Читайте докладніше про вентиляцію квартири і вентиляції будинку.

Окремо варто згадати про вентиляцію басейну, яка значно відрізняється від описаних нижче систем.


Чому потрібно проектувати систему вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Проектування – обов'язкова умова для ефективного функціонування системи вентиляції. Цього кроку не можна уникнути з наступних причин:

 1. Можливість вписати систему в дизайн кімнати.
 2. Точне формування бюджету проекту та відповідність йому при реалізації системи.
 3. Можливість спільної роботи з іншими інженерними системами (парозволоження).
 4. Злагоджена робота всіх робіт по дому (будівництво, ремонт, дизайнерські рішення і т.д.).

Створення проекту дозволить вам створити індивідуальну і ефективну систему вентиляції, яка буде працювати злагоджено і без збоїв довгий період часу.


Бюджетна система вентиляції котеджу – припливні клапани і витяжні вентилятори

Припливна природна і механічна система вентиляції з використанням вентиляторів Soler&Palau і припливних клапанів Maico ALD 10 T

Припливна природна і механічна система вентиляції

Бюджетне рішення систем вентиляції заміського будинку – використання клапанів для припливу повітря в житлових приміщеннях (маються на увазі спальні, вітальні кімнати або так звані "чисті зони").


Що таке припливний клапан?

Повітряний клапан - труба, в яку вмонтований термостат. При впливі повітря на термостат, клапан закривається або відкривається. Закриття і відкриття термостата прямо пропорційно залежить від температури: чим вища температура – тим більше відкрито клапан. Користувач має можливість вручну регулювати ступінь відкритості припливних вентиляційних клапанів.

Розміщують клапан над радіатором опалення, щоб перед подачею повітря була можливість його нагрівання. Так подається чисте повітря в будинок. Далі необхідно забрати повітря з нього.Про витяжні вентилятори

Забір повітря може здійснюватися через вентиляційні канали за допомогою витяжних вентиляторів або ж природним шляхом. Забір повітря в цьому варіанті здійснюється через санвузли, ванні кімнати, кухні і підсобні приміщення. Найчастіше для таких цілей використовуються настінні або канальні вентилятори з таймером, датчиком вологості або декільком швидкостями. Вентилятор підбирається в залежності від призначення приміщення. Санвузли часто комплектуються вентилятором з таймером. Вентилятори для ванної кімнати найчастіше оснащені таймером і датчиком вологості. У підсобних приміщеннях, коморах і гардеробах застосовують пристрої з двома швидкостями.

Обладнання, що застосовується: припливні клапани Systemair VTK 100, Systemair VTK 160, побутові вентилятори канального типу Soler&Palau серії TD або шумоізольовані Soler&Palau Silent TD. Говорячи про настінні вентилятори, які перевірені ринком, варто виділити пристрої Soler&Palau Silent, Elicent Elegance, а також найтихіші Maico ECA Ipro, ER. Купуючи вентилятори цих брендів, ви отримаєте максимальний комфорт і якість.

Переваги системи: недорога, не вимагає підшивань стель, зручна в експлуатації.

Недоліки системи: для нормального функціонування даної системи необхідно забезпечити відсутність порогів і наявність щілинних решіток в дверях, для переміщення повітря із чистих зон в брудні.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.


Середній рівень– вентиляція котеджу за допомогою припливних установок

Система вентиляції в будинку: припливна установка Systemair TLP-200/5,0 і витяжний вентилятор Soler&Palau TD-Silent 350/125

План 1-го поверху

Проект системы вентиляции дома (Этаж 1)

План 2-го поверху

Проект системы вентиляции дома (Этаж 2)

Середній рівень рішення щодо забезпечення систем вентиляції котеджу – використання припливної установки, яка складається з фільтруючого елемента, електрообігрівача, вентилятора. На відміну від припливних клапанів, які працюють при розрідженні повітря в будинку, в припливних установках все це робиться примусово – за допомогою вентилятора ми збагачуємо спальні і вітальні кімнати чистим та свіжим повітрям.

Забір повітря може бути здійснений двома способами.

Перший варіант бюджетний – це видалення повітря за допомогою витяжних вентиляторів через санвузли, ванні кімнати і кухню.

Другий варіант  забір повітря за допомогою витяжного вентилятора з кожного приміщення. Тобто, припливною установкою ми подаємо в приміщення свіже нагріте повітря і забираємо його іншим вентилятором. При використанні даного рішення потрібно підтримувати баланс повітря, що подається та забирається - воно має бути рівним! Але якщо у нас включається витяжка на кухні або в санвузлі - виникає так званий надлишковий тиск. Щоб уникнути цього явища, необхідно підібрати припливну установку на різницю повітря, що забирається, з урахуванням того, що витяжки працюють не постійно.

Обладнання, що застосовується: припливні установки Alter Air АAС-230Systemair TLPSystemair TA та інші.

Переваги системи: цінова доступність, зручність в експлуатації.

Недоліки: необхідна підшивна зона стелі для повітроводів і устаткування, споживання електрики (в залежності від температури зовнішнього повітря і кількості повітря, що подається).

Наші останні проекти

Преміум рівень – вентиляція котеджу припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла

Преміум рівень – під преміум рішенням мається на увазі використання припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла. Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла встановлюється в підсобних приміщеннях котеджу (санвузли, ванні кімнати, гардероби). Обладнання, що застосовується, буває вертикального і горизонтального виконання. Вертикальні установки монтуються на стіні, а горизонтальні – в підшивній зоні стелі. Повітря, яке ми забираємо з санвузлів і ванних кімнат, компенсується незалежною припливною установкою.Обладнання, що застосовується: для вентиляції в котеджі компанія Альтер Ейр пропонує товари світових виробників – припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла Maico, Systemair, Daikin, Salda.

Переваги системи: створення повноцінного повітрообміну в приміщенні, енергоефективність завдяки технології рекуперації.

Недоліки: вартість.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Висновок

Систему вентиляції можна реалізувати по-різному і в даному матеріалі ми привели кілька прикладів таких рішень. Купуючи вентиляцію для заміського будинку і котеджу, завжди треба враховувати, яке вам дають інженерне рішення і які матеріали для його реалізації вам пропонують.Компанія Альтер Ейр в рамках своєї діяльності пропонує послугу інженерного консалтингу – ця послуга, яка допоможе вам уникнути зайвих витрат або неправильно прийнятого рішення в області вентиляції, кондиціонування або опалення.

Відгуки

Извините, но смысл выкладывать последний чертеж, если на нем НИЧЕГО не видно?!

Катерина, добрый день! Все чертежи имеют просто ознакомительный характер, так как они индивидуальны. В будущем будем стараться выкладывать более подробные чертежи

Это ваши схемы представлены выше?

Здраствуйте, Аделина. Да, вышепредставленные схемы выполнены нашими специалистами

Все доступно и понятно. Спасибо что розложили по полочкам

Валерий, спасибо вам за оставленный отзыв :)

Понравилось видео о приточном клапане, теперь не сомневаюсь какое устройство для вентиляции выбрать =)

Юрий, спасибо, что оценили наши старания :)